Kocioł soniczny

Soniczny kocioł centralnego ogrzewania jest innowacyjnym urządzeniem grzewczym wykorzystującym przewodność elektrolitu i podciśnieniowe zjawisko generowania się pary. Wyróżnia go bardzo długa żywotność, dzięki zastosowaniu wymiennika zbudowanego z nierdzewnych elementów. Gęsto rozmieszczone w wymienniku rury skutkują zwartą budową zapewniającą transfer dużej mocy. Zastosowanie komory grzewczej o specjalnej konstrukcji z sonicznymi elektrodami zalanymi elektrolitem sprawia, że kocioł pracuje bardzo cicho. Paliwem kotła jest trójfazowy prąd elektryczny.

Jak działa kocioł soniczny?

1. Sterownik

Sterownik dba o prawidłową pracę kotła w zakresie zadanych obiegów grzewczych oraz wskazanej taryfy prądowej. Umożliwia pełen monitoring pracy online jak również zdalne dokonywanie zmian nastawów pracy z poziomu smartfona, tabletu, komputera.

3. Wrzenie elektrolitu

Wrzenie elektrolitu przy temperaturze ~ 70°C powoduje powstanie pary o temp. ~ 100°C co daje max. temp. na wyjściu kotła: ~ 70°C. Proces jest natychmiastowy, co sprawia, że kocioł SONIC współpracuje optymalnie ze wszystkimi systemami: podłogowym, grzejnikowym, mieszanym.

5. Grzałki soniczne

Głównym elementem grzewczym kotła SONIC są grzałki soniczne w unikalnym i opatentowanym rozwiązaniu. Dzięki zastosowaniu tej technologii proces nagrzewania wody w systemach CO oraz CWU jest wyjątkowo szybki i bezpieczny.

2. Wymiennik ciepła i komora grzewcza

Wymiennik ciepła i komora grzewcza wykonane ze stali nierdzewnej tworzą monolit, co sprawia, że konstrukcja cechuje się długą żywotnością. Duża powierzchnia grzewcza zapewnia dynamiczną wymianę ciepła z wodą obiegową.

4. Izolacja kotła

Izolacja kotła wykonana ze spienionego kauczuku jest w pełni wodoodporna. Budowa kotła zapewnia wysoką sprawność i ograniczenie strat ciepła do minimum.

6. Specjalnie opracowany elektrolit

Specjalnie opracowany elektrolit, którego unikalny skład gwarantuje stabilną pracę urządzenia przez wiele lat, sprawia, że kocioł SONIC jest nie tylko wydajnym, ale i bardzo sprawnym urządzeniem podgrzewając wodę w instalacji CO w bardzo krótkim czasie.

Przykłady montażu kotła

 

MONTAŻ KOTŁA DO INSTALACJI DOMOWEJ (GRZEJNIKI i/lub PODŁOGÓWKA)

Pierwszy zakres pracy kotła sonicznego, to bezpośrednie podłączenie go do domowego obiegu grzewczego. Zastosowanie tego zakresu instalacji zalecane jest w przypadku domów: o instalacji grzewczej mieszanej, o współczynniku efektywności energetycznej budynku od B do D, gdzie nie ma potrzeby ogrzewania C.W.U.

 

 

MONTAŻ KOTŁA DO INSTALACJI DOMOWEJ (GRZEJNIKI i/lub PODŁOGÓWKA) Z WYKORZYSTANIEM ZBIORNIKA BUFOROWEGO C.O.

Drugi zakres pracy kotła sonicznego, to pośrednie podłączenie go do domowego obiegu grzewczego poprzez zbiornik buforowy C.O. Zastosowanie tego zakresu instalacji zalecane jest w przypadku domów: o instalacji grzewczej mieszanej lub 100% podłogowej, o współczynniku efektywności energetycznej budynku od A do A++, gdzie nie ma potrzeby ogrzewania C.W.U.

 

 

MONTAŻ KOTŁA DO INSTALACJI DOMOWEJ (GRZEJNIKI i/lub PODŁOGÓWKA) ORAZ DODATKOWO DO ZBIORNIKA C.W.U.

Trzeci zakres pracy kotła sonicznego, to bezpośrednie podłączenie go do domowego obiegu grzewczego + ogrzanie ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie tego zakresu instalacji zalecane jest w przypadku domów: o instalacji grzewczej mieszanej, o współczynniku efektywności, energetycznej budynku od B do D, gdy jest potrzeba ogrzewania C.W.U.

 

 

MONTAŻ KOTŁA DO INSTALACJI DOMOWEJ (GRZEJNIKI i/lub PODŁOGÓWKA) Z WYKORZYSTANIEM ZBIORNIKA BUFOROWEGO C.O. ORAZ DODATKOWO DO ZBIORNIKA C.W.U.

Czwarty zakres pracy kotła sonicznego, to pośrednie podłączenie go do domowego obiegu grzewczego poprzez zbiornik buforowy C.O. + ogrzanie ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie tego zakresu instalacji zalecane jest w przypadku domów: o instalacji grzewczej mieszanej lub 100% podłogowej, o współczynniku efektywności energetycznej budynku: od B do D, gdzie nie ma potrzeby ogrzewania C.W.U.

 

Bezobsługowe ciepło w ekologicznym wydaniu

Komfort w domu w mgnieniu oka

Dzięki zastosowaniu cylindrycznej budowy kotła, nowoczesnych izolacji kauczukowych, grzałek sonicznych zanurzonych w elektrolicie o unikalnym składzie, para wytwarzana w kotle SONIC przekazuje moc cieplną do wody zgromadzonej w instalacji niemalże natychmiast.

Pośrednie przekazywanie energii cieplnej

Wygenerowana para z wrzącego elektrolitu ogrzewa wymiennik z wodą.

Monitoring on-line

Stały nadzór z poziomu „Klienta” i „Serwisu”.

Bezgłośna praca kotła

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej