Klimatyzacja

Nowoczesne systemy klimatyzacji

Gwarantują nie tylko wydajny i energooszczędny proces chłodzenia, ale także dogrzewania powietrza. Nasi specjaliści doradzą, w jaki sposób korzystać z klimatyzacji, aby uzyskać optymalny zakres temperatury. Klimatyzacja jako proces dostosowywania temperatury w pomieszczeniu do oczekiwanych wartości , nie ma dla nas żadnych tajemnic. Pomożemy Ci zadbać o optymalną temperaturę powietrza w domu i biurze przez cały rok.

Co muszę zrobić, aby zamówić montaż klimatyzatora?

To proste, napisz do nas i zadzwoń, żeby umówić się na spotkanie ze specjalistą.

Oferujemy bezpłatne oględziny, podczas których przedstawisz nam swoje potrzeby, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualnie dopasowaną ofertę. Możesz do tego celu użyć również naszego formularza kontaktowego, oddzwonimy.

Co zyskuję montując klimatyzator w domu?

Współczesne klimatyzatory mają wiele dodatkowych funkcji poprawiających komfort, mogą chłodzić i ogrzewać pomieszczenie, pełnić funkcję jonizatora i oczyszczacza powietrza. Prawidłowo dobrane, znacząco poprawiają mikroklimat w pomieszczeniu i zwiększają komfort jego użytkowników.

Czy można ogrzewać dom klimatyzacją?

Ciągły rozwój branży chłodniczej sprawia że dziś możemy efektywnie ogrzewać dom pompą powietrze – powietrze. Urządzenia są coraz bardziej wydajne zatem mogą sprostać nawet bardzo niskim temperaturom panującym na zewnątrz. Regulacja temperatury powietrza z funkcją grzania to nic innego jak pompa ciepła typu powietrze- powietrze. Montując takie urządzenie korzystamy z niego cały rok: latem obniżamy temperaturę a zimą ogrzewamy.

A co z opłacalnością takiego rozwiązania? 

Pompa ciepła jaką jest nowoczesna pompa powietrze – powietrze to energooszczędne urządzenie wykorzystujące w głównej mierze energię z powietrza a w drugiej kolejności energię elektryczną do zasilenia grzałki. Tak jak pompy ciepła klimatyzatory ocenia się pod względem efektywności energetycznej za pomocą współczynnika COP– ilość energii cieplnej z 1 kwh. Zatem ogrzewanie klimatyzacją jest bardziej energooszczędne niż ogrzewanie tradycyjnym grzejnikiem elektrycznym.

Jak wybrać odpowiednią klimatyzację?

1. Wydajność chłodzenia

Czyli to w jaki sposób klimatyzacja została dobrana do pomieszczeń, które ma schładzać. Od prawidłowego doboru bowiem zależy czy urządzenie spełni swoją funkcję czy też nie będzie wystarczające i w efekcie nie obniży temperatury powietrza w domu. Warto więc solidnie zaplanować system klimatyzacji wykonując fachowy projekt. Prawidłowy montaż klimatyzacji zapewni jej wydajną pracę.

2. Głośność pracy

Cicha praca urządzeń klimatyzacyjnych

To bardzo ważne kryterium wyboru. Urządzenia zlokalizowane są w strefie naszego codziennego funkcjonowania a także pracują w nocy w sypialniach, zatem ich praca nie może być uciążliwa. Głośność pracy klimatyzacji nie powinna przekraczać 35 dB.

3. Gwarancja i serwis

Warto zwrócić uwagę na okres gwarancji- im dłuższy tym lepiej. Usługa serwisu klimatyzacji powinna być wykonywana systematycznie co najmniej 1 raz w roku. Serwis pompy powietrze – powietrze powinien obejmować odgrzybianie, czyszczenie klimatyzacji oraz sprawdzenie szczelności układów gazowych. Od prawidłowo przeprowadzanych serwisów zależy jakość powietrza w naszym domu.

4. Komfort użytkowania i energooszczędność

Komfort przy jednoczesnej energooszczędności są w stanie zapewnić tylko urządzenia klimatyzacji wysokiej klasy. Zatem jakość produktu ma tu ogromne znaczenie.

Na energooszczędność ma wpływ między innymi rodzaj zastosowanej sprężarki, a co za tym idzie pracę klimatyzacji w klasie energetycznej A++ i A+++ Sprężarka inwerterowa o zmiennej prędkości obrotowej, pobiera adekwatną do warunków panujących wewnątrz pomieszczenia ilość czynnika chłodniczego co przekłada się na jej wysoką efektywność energetyczną.

Czynnik chłodniczy klimatyzacji

(R32-jest bardziej wydajny oraz bardziej przyjazny dla środowiska niż R410). Ważne są też funkcję tej właśnie pompy związane z jej sterowaniem jak np. inteligentne dostosowanie pracy klimatyzacji do panujących warunków, czujnik obecności, jonizator, tryb snu, timer itp.

Energooszczędnym rozwiązaniem jest klimatyzacja zamontowana w konfiguracji Multisplit stosowana w domach jednorodzinnych czy firmach. Jest to połączenie jednego agregatu z wieloma jednostkami wewnętrznymi.

5. Estetyka

W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać mamy do dyspozycji szeroką gamę modeli jednostek wewnętrznych tych pomp. Możemy przebierać w szerokiej gamie kolorystycznej oraz kształtów. Do wyboru mamy klimatyzatory ścienne, podłogowe, kasetowe-sufitowe czy kanałowe, w zabudowie lub też wolnostojące.

Zajmujemy się sprzedażą klimatyzacji renomowanych producentów

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej