Kable grzewcze

Ogrzewanie promiennikowe, płaszczyznowe wykazuje się większą wydajnością działania. Jak wskazują badania naukowe, w porównaniu do konwekcji, komfort termiczny osiągamy przy nieco niższej temperaturze. Ma to realny wpływ na końcowy koszt ogrzewania. Zatem warto rozważyć płaszczyznowe ogrzewanie przez wzgląd na koszty. Zaletą jest także pozytywny wpływ na zdrowie – brak unoszenia kurzu oraz możliwość sterowania każdym pomieszczeniem oddzielnie. Ustawiamy taką temperaturę jakiej oczekujemy w danym pomieszczeniu: w łazience czy też w sypialni temperatury będą się różniły co przełoży się na oszczędności.

Dlaczego kable grzewcze?

Kabel grzewczy to odporny na wysoką temperaturę przewód grzejny, zakończony przewodem zasilającym opleciony ekranem oraz warstwami izolacji w postaci oplotów ocynowanych drutów, oraz warstwy PVC i XPLE. Jest to produkt dedykowany do montażu pod wylewkę betonową. Ma też zastosowanie w systemach przeciwoblodzeniowych dzięki swej mrozoodporności. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niezawodnością w działaniu. Gwarancja na produkt to aż 20 lat. Jedną z największych zalet kabli grzejnych są niskie koszty inwestycji.

Montaż kabli grzewczych w 3 krokach

Kable grzewcze dobieramy na podstawie zapotrzebowania budynku na ciepło. Istnieje konieczność przygotowania oddzielnej linii zasilającej pod ogrzewanie kablami. Warto dostosować rodzaj sterowania pod swoje potrzeby. Instalacja trwa ok. 2 dni robocze.

Krok 1 Rozłożenie kabli grzewczych na warstwie izolacji w odległościach max 20 cm oraz przygotowanie instalacji elektrycznej pod ogrzewanie wraz z puszką instalacyjną na sterownik. Dodatkowo rurka ochronna na czujnik temperatury podłogi – zalany w posadzce.

Krok 2 Wylewka betonowa oraz finalne wykończenie podłogi np ceramiką lub panelami podłogowymi.

Krok 3 Montaż sterowników.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej