Odnawialne źródła energii robią furorę na całym świecie. Również w Polsce coraz bardziej popularna i pożądana staje się fotowoltaika. Opole nie jest tu wyjątkiem. Montuje się tu coraz więcej paneli fotowoltaicznych zarówno na dachach prywatnych domów, jak również firm. Skąd zatem bierze się popularność?

W trosce o środowisko

Jedną z najważniejszych zalet paneli fotowoltanicznych jest to, że są przyjazne środowisku. Kwintesencją ich działania pozostaje mechanizm pozyskiwania energii ze słońca, a zatem w sposób całkowicie ekologiczny. Bez wahania można tu mówić o „czystym zysku”! W dzisiejszym świecie „Eko” rozwiązania są nie tylko modne, ale także istotnie wpływają na walkę z zanieczyszczeniem środowiska i smogiem, który w ostatnich latach stał się prawdziwą zmorą o okresie grzewczym. Energia słoneczna to także doskonały sposób na niezależność energetyczną i spore oszczędności.

Panele fotowoltaiczne – czy warto

Nie bez powodu wspomniany tu został problem smogu w sezonie grzewczym. Niemal idealnym rozwiązaniem w tym zakresie są właśnie panele fotowoltaiczne. Opole należy do miast, w których notuje się znaczne przekroczenia norm przewidzianych dla pyłu zawieszonego PM10 (stosowne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska). Akcje wymiany pieców węglowych na inne źródła energii wydają się w tym kontekście nieodzowne. I tu wracamy do sedna: fotowoltaika jest także taką alternatywą!

Gwarancja na panele słoneczne

Panele słoneczne jeszcze 20 lat temu kojarzyły się większości z nas z kalkulatorem bez standardowych baterii, ale mało kto z nas myślał, że ta sama technologia pozwoli nam na produkcję prądu na własne potrzeby. Nie mówimy tu tylko o prądzie, który pomoże rozświetlić żarówkę, ale o kompleksowym pozyskaniu darmowej energii słonecznej, która nie tylko zapali światła w domu, ale napędzi także wszystkie urządzenia elektryczne i ogrzeje wnętrze. Czy zatem warto zainwestować w panele fotowoltaiczne? Oczywiście, że warto!

Decydując się na fotowoltaikę warto zwrócić uwagę na gwarancje, ich zakres i czas obowiązywania. W Cadela Project dostajesz aż do 30 lat gwarancji na podzespoły najwyższej klasy, 25 lat gwarancji uzysków oraz 15 lat na moduły polskiego producenta systemów pozyskiwania energii ze słońca . Dzięki temu, wybierasz solidną inwestycję w niezależność energetyczną na długie lata i zdejmujesz sobie z głowy wysokie rachunki oraz podwyżki za prąd.

Dotacja na fotowoltaikę dla firm i osób prywatnych

Ceny paneli, zestawów fotowoltaicznych stają się z roku na rok coraz bardziej przystępne. Wartość pełnej inwestycji zależy przede wszystkim od tego, jaką ilość energii chcemy z ich pomocą uzyskać, na jakich komponentach, kto jest gwarantem ,ale także od takich czynników jak nasłonecznienie miejsca montażu. Jeśli dach nie jest odpowiednio ułożony lub brak na nim możliwości technicznych, wówczas panele mogą zostać zamontowane na gruncie na specjalnie do tego przygotowanych konstrukcjach na fotowoltaikę. Opolszczyzna szczęśliwie należy do województw, w których można starać się o dotacje na panele słoneczne. Nasi doradcy pomogą tak zaplanować zakup paneli słonecznych, aby z pomocą dotacji i ulg koszt inwestycji zwrócił się już po kilku latach. Kolejne, będą już wówczas czystym zyskiem!